online česky

O seriálu

V seriálu se objeví mnoho stvoření, která žijí mezi námi, abnormální odnož evoluce, která žije na okraji společnosti, neviditelná většině lidem. Některá jsou nebezpečná, ale většinou jsou vlídná a laskavá a stávají se nebezpečnými, jen tehdy, když jsou sami v ohrožení. Považujeme je za monstrózní výplody naší fantazie, ale krásná a záhadná dr. Helen Magnus (Amanda Tapping) ví, že jsou opravdová.

Zasvětila svůj život sledováním těchto mystických stvoření - poskytla jim útočiště a ochraňovala svět před těmi nebezpečnými. Do této výpravy (průzkumu) se dostala díky své nebojácné dceři Ashley (Emilie Ullerup), podivnému Henrymu a novému rekrutovi Willovi Zimmermanovi (Robin Dunne) – brilantnímu mladému psychiatrovi, který v sobě má unikátní kombinaci instinktu, medicíny a nových nápadů. Tento vyvolený tým musí pomáhat stvořením, která se skrývají ve všech koutech našeho světa.

Tvůrcem seriálu je Damian Kindler (Stargate SG1) a režisérem Martin Wood (Stargate Atlantis), oba společně s Amandou Tapping jsou pak výkonnými producenty Sanctuary. Sam Egan (Jeremiah, Krajní meze, Mistři Science-fiction) je občasným výkonným producentem.