online česky

Ashley Magnusová

Dcera Helen Magnus a Johna Druitta. Ona vyvažuje ochranářské nálady v Útočišti. Neváhá sáhnout po zbrani, aby nepřítele zneškodnila jednou a provždy a díky jejím schopnostem s tím ani nemá problémy.
Po otci zdědila části jeho abnormální rychlosti což ve spojitosti se znalostmi o zbraních všeho druhu činí z Ashley perfektního člověka pro ulovení abnormálního jedince pro účely Útočiště. I když ji vzhledově od matky nedělí příliš velký věkový rozdíl, je ve skutečnosti mnohem mladší a má patřičnou úctu k matčiným znalostem. Nevěděla, že John Druitt je jejím otcem, protože Helen ji řekla, že otec je mrtvý.
Nicméně se pravdu dozvídá od samotného Druitta, který ji zároveň prozradí tajemství Heleniny dlouhověkosti. Druitt navíc naznačuje, že trpí stejnou násilnickou poruchou jako on sám a jen loví a zabíjí cokoliv, na co maminka ukáže. To Ashley rázně odmítá, ale přitom zaútočí na Druita, který to bere jako částečný důkaz.
Překvapivě po návratu do Útočiště necítila vůči matce vztek za to, že ji zatajila pravdu a chápala, že nebyla žádná dobrá možnost.
V díle 1x11 ji kameraman Zach pozval na rande a Ashley přijala se slibem, že mu zavolá. Bohužel pro ně o chvilku později na Zacha skočil tvor, kterého lovili, a Zacha zabil.
Společně s Henrym pronikla do výrobního zařízení Cabaly, ale byli chycení. Byl ji podán nápoj, který vypila, a zdálo se, že nemá žádné nepředpokládané následky. Nicméně když se vrátili do Útočiště, ostatní zjistili, že získala schopnost teleportace jakou má její otec John Druitt a ukradla upíří krev, pro kterou všichni riskovali životy. Vzápětí ji vidíme na Velikonočních Ostrovech jak krev předává Cabale.
Narozena: 27. 10. 1984
Místo narození: Kodaň (Copenhagen), Dánsko
Znamení: Štír
Výška: 1.69 m

Emilie Ullerup se narodila v Dánsku, kde její otec pracoval jako diplomat. Její rodina měla peníze, takže procestovala skoro celý svět. Stát se herečkou byl vždycky její sen. Než se tak ale stalo, pracovala v zábavním parku Tivoli v Kodani, kde napouštěla balónky heliem. Když odmaturovala na střední škole v Kodani v roce 2003, přestěhovala se do Kanady, aby se mohla stát herečkou. Ve Vancouveru studovala filmovou školu a v roce 2005 ji vystudovala. Svou hereckou kariéru směla začít až v roce 2006, kdy dostala pracovní povolení. Emilie ve svém volném čase cvičí jógu, fitness či chodí do posilovny. Dříve než žila v Kanadě, měla bydliště v Dánsku, USA, Belgii a ve Vietnamu.

Její první role byla Julia Prynne v televizní show (Sci-fi) Battlestar Galactica (2004). Dále si zahrála v první epizodě Krevních pout (Blood Ties), kde hrála postavu Sandry. V roce 2007 si zahrála jednu z hlavních rolí ve sci-fi seriálu Sanctuary (Ashley Magnus), kde hraje po boku Amandy Tapping (Stargate SG-1). Tento rok natočila první sérii seriálu jPod, kde hraje Kaitlin Joyce.

V roce 2007 Emilie projevila zájem hrát ve Stargate Atlantis, ale bohužel bylo zrušeno další natáčení epizod. Emiliina postava v Sanctuary, Ashley Magnus, je na obrazovkách vystavena mnoha bitvám, ale sama Emilie s tím neměla žádné zkušenosti, proto, když byla zavolána zpět na natáčení, byla požádána, aby se naučila bojové sekvence. Režiséři se domnívali, že důležitou vlastností při hraní postavy Ashley je, aby se herečka vžila (vcítila), jak do fyzických (boje), tak i do mluvených schopností postavy. Proto dostala svého učitele, aby byla připravena a další bojovou scénu, která se měla v danou epizodu natáčet.

V roce 2008 získala cenu Leo za nejlepší výkon v ženském dramatu (seriál jPod).

Emilie mluví plynule, jak anglicky tak dánsky. Jinak ještě mluví vietnamsky a švédsky.

Emilie Ullerup se Dánsky vyslovuje / EH-MEE-lee-uh ooh-fsa-OOP /.

Filmografie:
"Sanctuary" …. Ashley Magnus (21 epizod, 2007-2008)
- Nubbins (2008) TV episode …. Ashley Magnus
- Kush (2008) TV episode …. Ashley Magnus
- Fata Morgana (2008) TV episode …. Ashley Magnus
- Folding Man (2008) TV episode …. Ashley Magnus
- Sanctuary for All: Part 2 (2008) TV episode …. Ashley Magnus

"jPod" …. Kaitlin Joyce (13 epizod, 2008)
- Colony Collapse Disorder (2008) TV episode …. Kaitlin Joyce
- Senseless Prom Death (2008) TV episode …. Kaitlin Joyce
- A Fine Bro-Mance (2008) TV episode …. Kaitlin Joyce
- Crappy Birthday to You (2008) TV episode …. Kaitlin Joyce
- Emo-tion Capture (2008) TV episode …. Kaitlin Joyce

Secrets of an Undercover Wife (2007) (TV) …. Receptionist

"Blood Ties" …. Sandra (2 epizody, 2007)
- Blood Price (2007) TV episode …. Sandra
- Blood Price: Part Two (2007) TV episode …. Sandra

"Battlestar Galactica" …. Julia Brynn (2 epizody, 2006)
- Torn (2006) TV episode …. Julia Brynn
- Exodus: Part 2 (2006) TV episode …. Julia Brynn